Home 2019/2020 Jasełka 2019

Jasełka 2019
Wpisany przez: Katarzyna Teper
piątek, 20 grudnia 2019 10:15

W piątek, 20 grudnia br. zorganizowane zostało uroczyste spotkanie szkolnej społeczności. Korytarz zapełnił się nauczycielami, uczniami, a wśród nich byli ci, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość. Dyrektor szkoły, Pan Krzysztof Szabelski, poinformował o ważnych osiągnięciach – wysokie lokaty w wojewódzkich konkursach dotyczących bezpieczeństwa pracy oraz znajomości tematyki budownictwa. Rozstrzygnięto również szkolne zmagania dotyczące tematyki antynikotynowej i profilaktyki HIV. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i tabliczki słodkości.

Dalszą częścią spotkania zawładnął wspaniały występ szkolnych artystów, którzy odegrali tradycyjne jasełka. Była więc wędrówka i poniewierka Świętej Rodziny, przybycie do Nowonarodzonego ubogich pastuszków z darami wielkiego serca, potem mędrców ze Wschodu, w polskiej tradycji koronowanych, którzy z pokłonem złożyli hołd Dziecięciu. W trakcie przedstawienia występujący i widzowie wspólnie odśpiewali wiele tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek.

I kiedy cała historia wydarzyła się na nowo kolejny raz, przyszedł czas na składanie życzeń i dzielenie się pobłogosławionym przez ks. Michała opłatkiem. Tak jak przed wiekami popłynął z nieba głos zwiastujący dobrą nowinę, tak i teraz wśród nas popłynęło wiele słów serdecznych życzeń. Anielskiemu „Gloria In excelsis Deo” odpowiedział nasz śpiew, aż do nieba, ponieważ to wspólne śpiewanie i składanie sobie życzeń stało się dziś podstawowym doświadczeniem szkolnej wspólnoty.

Od naszych szkolnych wykonawców – lektorów, recytatorów i chórzystów – otrzymaliśmy pierwszy świąteczny prezent – piękne przedstawienie wprowadziło nas w radosny czas rodzinnego świętowania Narodzin Jezusa i oczekiwania na Nowy Rok.