Home

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Czwartek
22 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą:
Cezary, Tymoteusz
Do końca roku zostało: 132 dni.
Zodiak: Lew

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj17
Wczoraj197
W tygodniu621
W miesiącu3816
Wszystkie387024
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Użytkowników : 54
Artykułów : 678


Początki Szkoły

Początki dzisiejszego Zespołu Szkół nr 2 w Puławach sięgają jesieni 1964 r. Lubelskie Zjednoczenie Budownictwa powołało wówczas filię Zasadniczej Szkoły Budowlanej w Lublinie na czele której stał dyrektor Władysław Lorenc. Decyzja o powstaniu nowej szkoły związana była z rozwojem miasta, w którym trzy lata wcześniej rozpoczęto budowę Zakładów Azotowych. Wzrosło zapotrzebowanie na szkoły przygotowujące pracowników w różnych specjalnościach. Nowo utworzona szkoła otrzymała budynek przy ulicy Kaniowczyków 3, gdzie znajdowały się sale lekcyjne, internat i biuro.

W poniedziałek 14 września 1964 roku odbyło się pierwsze w historii naszej szkoły uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Nauka odbywała się w trudnych warunkach. Filia kształciła młodzież w trzech zawodach: murarz, posadzkarz i monter konstrukcji żelbetowych. Uczęszczało do niej 116 uczniów. Kierownikiem nowej szkoły został inż. Janusz Maliszewski. W skład pierwszej Rady Pedagogicznej wchodzili:

 • mgr Jadwiga Maliszewska,
 • Krystyna Duma,
 • Ksawery Klimek,
 • inż. Wacław Zebrowski,
 • mgr Wiesław Goszczyński,
 • mgr Karol Mróz,
 • Jan Suchorab,
 • Janusz Ciejka,
 • inż. Franciszek Daniłoś,
 • Ryszard Podkościelny,
 • Władysław Wrótnia,
 • Teofil Olszewski.

Pierwsi absolwenci opuścili szkołę w czerwcu 1966 r.

Na zdjęciach:

1, 2 - budynek internatu,

3, 4 - pokój w internacie,

5-8 - pracownicy w biurze (obsługa zakładu pracy, nauczycieli i uczniów).