Home

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 września 2019
Początek kalendarzowej jesieni
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Tekla
Do końca roku zostało: 100 dni.
Zodiak: Panna

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj33
Wczoraj460
W tygodniu33
W miesiącu8749
Wszystkie397709
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Użytkowników : 54
Artykułów : 678


Wykopy pod fundamenty szkoły

Bardzo ważnymi datami w historii szkoły są: 18 września 1967 r. i 28 lutego 1968 r. Na placu budowy przy ulicy Leśnej rozpoczęto pierwsze wykopy pod budynki szkoły i internatu. Tempo prac na początku była dość opieszała. Brakowało wszystkiego, cegły piasku i wapna. Na dodatek dyrektor PPBO był mało przychylny na współpracę w wykonywaniu nowej inwestycji. Tłumaczono, że są ważniejsze inwestycje w Puławach niż budowanie szkoły.

Budynek szkoły został wybudowany wg. typowego projektu. Jednak inż. Janusz Maliszewski dokonał szeregu nowych jak na tamte czasy rozwiązań. Budynek zamiast sześciu sal lekcyjnych został przeprojektowany na 11. Zrobiono podpiwniczenie, przesunięto ścianki działowe, zlikwidowano niepotrzebne pomieszczenia. Podobnie zrobiono z internatem. Dzięki temu uzyskano 160m2 dodatkowej powierzchni na magazyny i sale dla kółek zainteresowań, jednocześnie obniżając koszty o 400 tyś złotych. Adaptacją wnętrz zainteresował się nawet resort budownictwa. Przyśpieszenie prac było możliwe dzięki niezwykłej przychylności nowej dyrekcji PPBO.