Home

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 września 2019
Początek kalendarzowej jesieni
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Tekla
Do końca roku zostało: 100 dni.
Zodiak: Panna

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj22
Wczoraj460
W tygodniu22
W miesiącu8738
Wszystkie397698
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Użytkowników : 54
Artykułów : 678


Początki internatu

Internat przy szkole, przy ulicy Jaworowej oddano do użytku 31 maja 1970 roku. Zanim oficjalnie otwarto budynek musiał od przyjąć dwie grupy studenckie mimo toczących się prac wykończeniowych. Było to narzucone przez Lubelskie Zjednoczenie Budownictwa. Ostatnia grupa studentów opuściła budynek w ostatnim tygodniu wakacji pozostawiając go zdewastowanym. Nauczyciele wychowawcy pośpiesznie wykonywali remonty naprawcze by w przyjąć pierwszych gości.

Internat przez szereg lat wspierał funkcjonowanie szkoły i istniał do sierpnia 2004 r. Jego kierownikami byli m.in. Stefania Bartuzi, Zbysław Dobraczyński, Barbara Ryś. Odbywały się tu takie imprezy jak otrzęsiny, wspólna kolacja wigilijna, Andrzejki, dyskoteki karnawałowe, Dzień Samorządności. Podopieczni internatu błyszczeli także na tle innych placówek opiekuńczo – wychowawczych. W 1979 r. internat zajął II miejsce we współzawodnictwie internatów województwa lubelskiego i I miejsce wśród internatów szkół resortu budownictwa. W internacie odbywały się konkursy ortograficzne, konkurs na świąteczny stroik i wystrój korytarza oraz sypialni. Byliśmy organizatorami i laureatami w Międzyinternackim Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS oraz Międzyinternackich Zawodów Sportowych.

Na zdjęciach:

1 - młodzież wraz z wychowawczynią (p. H. Wrzal) porządkują otoczenie przed internatem,

2 - ostatnie poprawki przy furtce wejściowej do internatu,

3 - pierwszy portier w internacie,

4 - kadra pedagogiczna po wręczeniu nagrody uznaniowej za wzorowe prowadzenie obiektu,

5 - pierwszy stół bilardowy,

6 - kącik cichej nauki,

7 - nauka na pierwszym pianinie,

8 - spotkanie w harcówce,

9, 10 - zabawa mikołajkowa i wręczenie rózg dla wychowanków,

11, 12 - występy młodzieży na wieczorku poezji,

13 - próby zespołu muzycznego (w tle pierwszy telewizor w świetlicy),

14 - 2. Okręgowy Przegląd Zespołów Artystycznych (szkolna hala sportowa 1972) - występ zespołu muzycznego pod kierunkiem p. T. Gumieli,

15 - zabawa karnawałowa,

16 - przemarsz zespołu muzycznego na pochodzie 1-majowym.