Home

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
4 kwietnia 2020
Imieniny obchodzą:
Izydor, Wacław
Do końca roku zostało: 272 dni.
Zodiak: Baran

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj1921
Wczoraj1238
W tygodniu7268
W miesiącu4729
Wszystkie692561
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Użytkowników : 56
Artykułów : 690


Historia sportu

Najgorsze były początki... Brak podstawowego sprzętu sportowego oraz braki nawyków u uczniów do uprawiania ćwiczeń cielesnych to podstawowe trudności pierwszego okresu kształcenia młodzieży. Wielki entuzjazm dyrektora, osobiste zaangażowania i upór w sprawy sportu sprawiły, że wychowanie fizyczne stało się priorytetem w pracy pedagogicznej. Pierwszy sukces sportowy szkoła odniosła w roku 1965. Wiesław Adamczyk zajął drugie miejsce w szachach.

Historia sportu to początkowo udział w spartakiadach Szkół Budowlanych. Zakupione stroje sportowe były powodem do dumy na pochodach 1 majowych. Przejście szkoły na Jaworową i otwarcie nowej "Hali sportowej" (zazdrościły nam wszystkie szkoły w okolicy) spowodował jeszcze bardziej wzmożoną działalność sportową. Chodź na początku były porażki. Przegrywaliśmy w sportach drużynowych. Np. piłka ręczna 4:44.

Na stronicach kronik odnajdujemy zapiski z 9 maja, kiedy to po raz pierwszy reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w Spartakiadzie Szkół Resortu Budownictwa. Pierwszy sukces to mistrzostwo w tenisie stołowym zdobyte 26 maja 1968 r. na Spartakiadzie. Potem było już coraz lepiej. Znaczny sukces sportowy odnieśliśmy, zajmując V miejsce w lekkiej atletyce na Spartakiadzie Centralnej w roku szkolnym 1970/1971. W maju 1975 r. wygraliśmy Spartakiadę Strefową Szkół Przyzakładowych. Zajęliśmy I  miejsce w piłce ręcznej, nożnej i w lekkiej atletyce. W każdym roku szkolnym odbywały się liczne zawody sportowe. Szczególne osiągnięcia odnotowywaliśmy w Spartakiadzie, a także we współzawodnictwie między szkołami województwa lubelskiego. Z biegiem lat przybywało dyscyplin, w których byliśmy mistrzami. W latach 1977 – 1980 osiągnęliśmy wysokie wyniki, zajmując III, II, IV miejsce w kolejnych latach w punktacji ogólnej wśród kilkuset szkół przyzakładowych resortu budownictwa i IV miejsce w mistrzostwach szkół województwa lubelskiego.

Nasz największy sukces sportowy miał miejsce w maju 1984 r., kiedy to zajęliśmy I miejsce w Centralnej Spartakiadzie Szkół Przyzakładowych Resortu Budownictwa. Lata 90 – te to również pasmo różnych sukcesów. Drużyna koszykówki zajęła II miejsce w 1992 r. i III miejsce w 1993 r. w mistrzostwach województwa. W 1993 r. zajęliśmy I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, a w 1994 uczeń Jarosław Bieliński zajął III miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w biegu na 300 m w hali. Osiągaliśmy także sukcesy w pływaniu. Na I Igrzyskach Młodzieży Szkół Budowlanych w 1998 r. zajęliśmy I miejsce. Inne sukcesy godne wspomnienia to I, III i IV miejsce drużynowo w pływaniu na Mistrzostwach Polski Szkół Budowlanych, udział w Finale Wojewódzkim Licealiady w koszykówce, zdobycie Pucharu Prezydenta Puław (także w koszykówce – nie mówiąc i ciągu sukcesów na szczeblu powiatu), II miejsce w regionie w halowej piłce nożnej, I miejsce w Mistrzostwach Polski w biegach na orientację, IV miejsce na Mistrzostwach Szkół Budowlanych w piłce ręcznej.

W historii szkoły byliśmy 5 – krotnym finalistą województwa w koszykówce chłopców oraz wielokrotnym zwycięzcą Spartakiady Szkół Budowlanych w lekkoatletyce, pływaniu, piłce ręcznej i koszykówce. Wśród naszych absolwentów znajdują się wybitni sportowcy oraz reprezentanci Polski w lekkiej atletyce i piłce ręcznej tacy jak Zofia Wagner, Robert Nowakowski, Piotr Cieśla. Ich nauczycielami byli Wojciech Pastuszko, Zbysław Dobraczyński, Aleksander Zdybel, Tomasz Murat, Zbigniew Chojnacki.

Na zdjęciach:

1  -  Wiesław Adamczyk zajmuje 2. m. w szachach (1965),

2-8 - udział w spartakiadach szkół budowlanych,

9 - rozgrywki w piłkę nożną,

10-12 - rozgrywki w piłce ręcznej,

13 - wręczenie nagród na podium,

14-15 - biegi przełajowe,

16 - udział sportowców w nowych strojach sportowych w pochodzie 1 majowym