Home Archiwum 2015/2016 3. Powiatowy Konkurs - Znam Przepisy Ruchu Drogowego

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
28 marca 2023
Imieniny obchodzą:
Aniela, Sykstus
Do końca roku zostało: 279 dni.
Zodiak: Baran

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj32
Wczoraj87
W tygodniu119
W miesiącu2640
Wszystkie2289092
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Użytkowników : 56
Artykułów : 696


3. Powiatowy Konkurs - Znam Przepisy Ruchu Drogowego
Wpisany przez: Agnieszka Brzozowska   
środa, 01 czerwca 2016 10:00

Pierwszego dnia czerwca 2016 r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbyły się obchody Dnia Dziecka, obejmujące wiele ciekawych zajęć i pokazów, spośród których najważniejszym wydarzeniem był III Powiatowy Konkurs „Znam przepisy ruchu drogowego” pod honorowym patronatem Starosty Puławskiego Witolda Popiołka. Dzięki życzliwej i owocnej współpracy z Władzami Powiatu Puławskiego, a także zaangażowaniu sympatyków naszej szkoły, konkurs cieszący się coraz większą popularnością został przeprowadzony już po raz trzeci. Wydarzenie zrealizowano w partnerstwie z Państwową Strażą Pożarną w Puławach, Komendą Powiatową Policji w Puławach, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców: Cezarego Lipskiego i Marka Pikula oraz oczywiście Starostwa Powiatowego w Puławach.

 

Zgodnie z tradycją ubiegłych lat, III Powiatowy Konkurs „Znam przepisy ruchu drogowego” został podzielony na dwie kategorie wiekowe, a wyłonienie zwycięzców przebiegało dwuetapowo. W jury zasiedli zaproszeni goście, a także sponsorzy p.p: Małgorzata Noskowska, Kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Puławach, st. bryg. Grzegorz Podhajny Komendant Powiatowy PSP w Puławach, st. asp. Andrzej Górka  z Komendy Powiatowej Policji w Puławach oraz właściciele znanych i cenionych firm związanych z branżą motoryzacyjną: Marek Pikul i Cezary Lipski, a także stojący na czele Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach dyrektor Krzysztof Szabelski. Konkurs „Znam Przepisy Ruchu Drogowego” cieszył się zainteresowaniem wśród młodzieży, czego wyrazem była znaczna liczba uczestników. Do półfinału zakwalifikowało się aż 27 osób, spośród których wybrano 12 najlepszych, które – zgodnie z kategorią wiekową – stanęły do rozgrywki finałowej.  W gronie gimnazjalistów najlepszy okazał się Eryk Lentas z Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie, drugie miejsce przypadło Danielowi Czechowskiemu (Gimnazjum nr 1 w Puławach), natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Patrycja Murawska (Gimnazjum w Gniewoszowie). Młodzież bardzo dobrze radziła  sobie z pytaniami otwartymi, jak również testem wyboru, a rywalizacja była zacięta. Spośród uczniów szkół ponad gimnazjalnych laur pierwszeństwa wywalczył Sebastian Karpiński – uczeń naszej szkoły, ZS nr 2 Puławach, tuż za nim na podium stanęła Maria Mazurkiewicz z ZSO nr 1 im. KEN w Puławach, a trzecie miejsce przypadło w udziale Mariuszowi Staniakowi z I LO im. Ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach. Starsi uczniowie również wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego. Za sprawą sponsorów, na laureatów konkursu czekały cenne i atrakcyjne nagrody m.in. kurs prawa jazdy kat. B lub A w Ośrodku Szkolenia Kierowców Cezarego Lipskiego, radio internetowe i odtwarzacze muzyczne ufundowane przez firmę Auto Pikul, różnorodne upominki przekazane przez Starostę Powiatu Puławskiego Witolda Popiołka oraz gadżety dla wszystkich uczestników konkursu.

Dzień Dziecka w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach obejmował wiele inicjatyw, spośród których - mamy nadzieje - każdy członek naszej szkolnej społeczności znalazł dla siebie coś atrakcyjnego i ciekawego. Zabawa łączyła się z nauką i profilaktyką, aby święto dostarczyło nie tylko rozrywki i wytchnienia od obowiązków, ale także cennej wiedzy. Za sprawą ratowników WOPR z Kazimierza Dolnego młodzież przeanalizowała zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, przypomniano również podstawowe zasady pierwszej pomocy. Wielu emocji dostarczył pokaz cięcia karoserii samochodowej, którzy zapewnili druhowie z Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, a obsługiwali – nasi uczniowie, należący do jednostek OSP. Koledzy i koleżanki z dumą obserwowali ich zmagania z autem, a chłopcy wykazali się umiejętnościami i zaangażowaniem. Uczniowie poszczególnych klas uczestniczyli w seansach filmowych na temat bezpieczeństwa na drodze, BHP w pracy oraz szkodliwości dopalaczy.

Dzięki bardzo dobrej organizacji - wielorodności zajęć, wprowadzeniu ciekawych bloków tematycznych i podzieleniu młodzieży na grupy - zajęcia przebiegały sprawnie, ciekawie i młodzież mogła maksymalnie wykorzystać czas. Dzień Dziecka w Zespole Szkół nr 2 w Puławach rokrocznie stanowi ważne wydarzenie, długo oczekiwane przez uczniów. Dyrektor Krzysztof Szabelski oraz nauczyciele i inni pracownicy szkoły dokładają wszelkich starań, aby nasza młodzież w tym dniu – mimo dumnie akcentowanej na co dzień dorosłości – poczuła prawdziwie dziecięcą radość i uczestniczyła w zabawie, jak przed kilkoma laty.

Podziękowania

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania III Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym „Znam Przepisy Ruchu Drogowego” oraz Dnia Dziecka w naszej szkole. Szczególne wyrazy wdzięczności składam na ręce Starosty Powiatu Puławskiego Witolda Popiołka, Cezarego Lipskiego i Marka Pikula oraz przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Serdecznie dziękuję młodzieży, która uczestniczyła w tegorocznej edycji konkursu „Znam przepisy ruchu drogowego” oraz czuwającym nad nimi nauczycielom z poszczególnych szkół naszego powiatu. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w kolejnym Powiatowym Konkursie „Znam Przepisy Ruchu Drogowego”, planowanym w przyszłym roku, jak również odwiedzania Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach przy okazji różnorodnych inicjatyw.

Krzysztof Szabelski
Dyrektor ZS nr 2 w Puławach

WYNIKI 3. POWIATOWEGO KONKURSU - ZNAM PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO

Kategoria - szkoły gimnazjalne:

 • 1m. - Eryk Lentas
 • 2m. - Daniel Czechowski
 • 3m. - Patrycja Murawska
 • Finalista -  Klaudia Janeczek
 • Finalista - Patrycja Ozga
 • Finalista - Jakub Urbanek

Kategoria - szkoły ponadgimnazjalne:

 • 1m. - Sebastian Karpiński
 • 2m. - Maria Mazurkiewicz
 • 3m. - Mariusz Staniak
 • Finalista - Jakub Kiełbasa
 • Finalista - Kacper Kosik
 • Finalista - Arkadiusz Piekoś