Home Archiwum 2019/2020

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
26 września 2023
Imieniny obchodzą:
Cyprian, Damian, Justyna
Do końca roku zostało: 97 dni.
Zodiak: Waga

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj50
Wczoraj92
W tygodniu142
W miesiącu2825
Wszystkie2306484
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Użytkowników : 57
Artykułów : 706


Archiwum Kroniki Wydarzeń 2019/2020Koronawirus
Wpisany przez: Katarzyna Teper   
czwartek, 12 marca 2020 08:00

12 marca był zwyczajna szkolną środą z lekcjami, dzwonkami, pytaniem, sprawdzianami, której towarzyszyły gorące rozmowy, niepokoje, komentarze aktualnej sytuacji zdrowotnej w Europie i w Polsce. Stale powiększająca się liczba zachorowań i ofiar nieznanej choroby zwanej jako COVID – 19 lub korona wirusem spowodowała rewolucyjną zmianę w sposobie nauczania. Opuściliśmy szkolne mury do 25 marca pełni obaw, czy po tym czasie tu wrócimy...

Czytaj całość >
 
Studniówka 2020
Wpisany przez: Monika Fijołek   
sobota, 08 lutego 2020 20:00

"Dzisiaj w głowie czarne chmury,
Lecz zdążymy do matury !!!
Niech dzięcioły w lesie kują,
Maturzyści dziś balują!!!”

Takimi słowami przedstawiciele klas maturalnych - Jan Martyniuk i Sylwia Daczka powitali dyrektorów szkoły, nauczycieli, rodziców, kolegów, koleżanki oraz osoby im towarzyszące.

Czytaj całość >
 
Olimpiada Buduj z pasją
Wpisany przez: Bożena Firlej   
czwartek, 30 stycznia 2020 09:00

30.01.2020 w Zespole Szkół Budowlanych im. E.Kwiatkowskiego w Lublinie odbyły się eliminacje regionalne IX edycji Olimpiady "BUDUJ Z PASJĄ". Naszą szkołę reprezentowali Krzysztof Bartoś i Michał Świech z 3cdt. Uczniowie pisali indywidualnie test teoretyczny, a następnie rozwiązywali w zespole dwuosobowym zadanie problemowe z kwalifikacji: BD.04-wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych.

Organizatorem olimpiady jest Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej z siedzibą w Wieluniu, którego głównym celem jest promowanie edukacji zawodowej w branży budowlanej. W konkursie mogą brać udział uczniowie Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia, kształcący się w zawodach budowlanych. Wynik poznamy za kilka dni. Zwycięska drużyna weźmie udział w finale centralnym, który odbędzie się w Gliwicach.

 
Wykład o architekturze
Wpisany przez: Bożena Firlej   
środa, 08 stycznia 2020 09:00

8 stycznia 2020 roku uczniowie klas 2cgt, 3ct i 4act uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej: panem dr inż. arch. Bartłomiejem Kwiatkowskim i panią dr inż. arch. Natalią Przesmycką. Prowadzący wygłosili wykład o architekturze dawnej i współczesnej, jej cechach i funkcjach oraz przedstawili prezentację ciekawych obiektów budowlanych.

Uczniowie otrzymali również informacje dotyczące kształcenia na kierunku architektura i wymagań rekrutacyjnych oraz możliwości poszerzania swoich zainteresowań w tym zakresie. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży, poszerzył wiedzę zawodową o treści nie objęte programem nauczania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4