Home Archiwum 2022/2023 Dzień Dziecka w SP 12

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
5 grudnia 2023
Dzień Wolontariusza
Imieniny obchodzą:
Kryspina, Saba
Do końca roku zostało: 27 dni.
Zodiak: Strzelec

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj23
Wczoraj94
W tygodniu117
W miesiącu409
Wszystkie2313709
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Użytkowników : 57
Artykułów : 712


Dzień Dziecka w SP 12
Wpisany przez: Gabriela Sieprawska   
czwartek, 01 czerwca 2023 10:00

Kiedy w naszej szkole trwał coroczny Dzień Profilaktyki i Sportu, kilkunastu przedstawicieli Społeczności Uczniowskiej uczestniczyło w obchodach Dnia Dziecka w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 12.

W akcję włączyły się klasy 4igP, 1gt, 1it i 1wb i ich Wychowawcy. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla dzieciaków latawce. Były zarówno te robione własnoręcznie jak i gotowe do składanie i malowania, również w nietypowych kształtach. Maluchy z naszą pomocą łączyły części latawców, bądź je ozdabiały.

 

Następnie przyszedł czas na przetestowanie lotnych właściwości naszych zabawek. Najpierw jednak poprosiliśmy dzieci by pomyślały życzenia tak by wraz z latawcem unieść je do nieba. Naszą zabawę nazwaliśmy bowiem "Latające marzenia". Niestety nie był to bardzo wietrzny dzień i by wzbić je w górę potrzebna była nie lada determinacja. Dzieci, mimo tych trudności, były zachwycone zabawą i z ich twarzy nie schodził uśmiech. Latawce z radością i dumą zabrały do domu. To był naprawdę cudowny, beztroski czas i dzięki niezwykle słonecznej pogodzie - niemal wakacyjny. Obiecaliśmy oczywiście, że wrócimy z nowym pomysłem za rok.