Home Archiwum 2005/2006 Papież Jan Paweł II

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
5 grudnia 2023
Dzień Wolontariusza
Imieniny obchodzą:
Kryspina, Saba
Do końca roku zostało: 27 dni.
Zodiak: Strzelec

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj23
Wczoraj94
W tygodniu117
W miesiącu409
Wszystkie2313709
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Użytkowników : 57
Artykułów : 712


Papież Jan Paweł II
Wpisany przez: Małgorzata Wiśniecka-Ozimek   
niedziela, 02 kwietnia 2006 00:00

2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21.37 minął rok od chwili, gdy odszedł do „domu Ojca” wielki Polak – Papież Jan Paweł II. Z tej tak podniosłej okazji młodzież  przygotowała montaż słowno – muzyczny. Mieliśmy okazję zaprezentować go w Kościele pod wezwaniem św. Brata Alberta w Puławach. Spotkanie rozpoczęliśmy słowami wiersza Juliusza Słowackiego. Wiersza pisanego jakby pod natchnieniem Ducha Świętego. Program wypełniły słowa, które wypowiedział do nas podczas swojej posługi Jan Paweł II, słowa Jego poezji, piękna muzyka Bacha, Beethovena, Albinioniego. Na ekranie pojawiały się zdjęcia przedstawiające naszego Ojca Św. w zapamiętanych przez nas i wspominanych ze wzruszeniem różnych momentach Jego pontyfikatu. Nie zabrakło również ulubionej przez Papieża Polaka „pieśni oazowej” – „Barki”. Podczas spotkania panowała wspaniała, uroczysta atmosfera.

Następnego dnia, 3 kwietnia, powtórzyliśmy nasz program na całej społeczności naszej szkoły. W przygotowaniu uroczystości brali udział następujący uczniowie: Michał Godziszewski, Dominik Kominek, Maciek Szkoda, Grzesiek Sztobryn, Krystian Rabiński, Agnieszka Gołda, Michał Leśniak, Emilia Kupczyk, Karolina Wolska, Ewelina Cywka, Justyna Trześniowska, Piotrek Lisica,  Przemek Mazurek.