Home Archiwum 2007/2008 Dzień Budowlanych

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Czwartek
16 września 2021
Imieniny obchodzą:
Edyta, Kornel
Do końca roku zostało: 107 dni.
Zodiak: Panna

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj296
Wczoraj368
W tygodniu1408
W miesiącu6443
Wszystkie2189004
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Użytkowników : 56
Artykułów : 691


Dzień Budowlanych
Wpisany przez: Bożena Firlej   
wtorek, 13 maja 2008 00:00

Po raz kolejny obchodzimy uroczystość Dnia Budowlanych. Jest to święto wszystkich ludzi z branży budowlanej. Wszelkie jubileusze skłaniają do refleksji. DZIEŃ BUDOWLANYCH tradycyjnie jest doskonałą okazją do oceny stanu polskiego budownictwa, jego perspektyw i szans. Ostatnie lata przyniosły wiele pozytywnych zmian, wzrost gospodarczy pociągnął za sobą wyraźny wzrost rozpoczynanych inwestycji i zamówień dla firm budowlanych. Wyraźnie spadło bezrobocie. Rozwija się przemysł materiałów budowlanych. Na rynku pracy poszukują się fachowców budowlanych: robotników wykwalifikowanych, techników i inżynierów. Wiele wskazuje na to, że zapotrzebowanie będzie rosło. Polscy budowlańcy mają dobrą opinię za granicami kraju. Zmienia się wizerunek pracowników i ludzi związanych z budownictwem.

Dzień Budowlanych jest również naszym świętem. Nasza szkoła w środowisku nazywana jest Budowlanką. W swojej ponad czterdziestoletniej historii wykształciła wielu fachowców. Obecnie kształci się tu młodzież w 5 klasach technikum budowlanego o specjalności Nowoczesne Technologie Budownictwa, 2 klasach murarz i 2 klasach monter instalacji i urządzeń sanitarnych. W przyszłym roku szkolnym zostanie otworzony nowy kierunek kształcący w zawodzie: technolog robót wykończeniowych. Szkoła współpracuje z firmami budowlanymi Atlas, grupa PSB, OPTIROC, Fakro, YTONG, SILKA odbywają się szkolenia i pokazy dla uczniów przeprowadzone przez przedstawicieli firm. Firmy sponsorują czasopisma fachowe dla uczniów. Nasi uczniowie corocznie uczestniczą w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych osiągając dobre wyniki. Wszystkim ludziom związanym z budownictwem życzymy wszelakiej pomyślności.