Home Archiwum 2007/2008 Dzień Kobiet

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Czwartek
16 września 2021
Imieniny obchodzą:
Edyta, Kornel
Do końca roku zostało: 107 dni.
Zodiak: Panna

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj290
Wczoraj368
W tygodniu1402
W miesiącu6437
Wszystkie2188998
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Użytkowników : 56
Artykułów : 691


Dzień Kobiet
Wpisany przez: Gabriela Sieprawska   
poniedziałek, 10 marca 2008 00:00

Podobnie jak to w ostatnich latach bywało, nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności  uczczenia 8 marca. Dzień ten traci, na szczęście, charakter tradycyjnego święta „rajstop i goździka”, a staje się po prostu doskonałą  okazją do postawienia płci pięknej na należnym jej piedestale.

W naszym, specjalnie na tę uroczystość przygotowanym, montażu słowno-muzycznym, oprócz genezy święta i kilku tradycyjnych mądrości na temat kobiet znalazło się również miejsce na humorystyczne inscenizacje.

Pierwsza z nich cofnęła widzów w czasy, gdy kobieta była jedynie bezbronną i bezwolną zdobyczą w rękach mężczyzny a jedynym kryterium stanowiącym o jej wartości była umiejętność sprzątania i gotowania, a z bardziej pikantnych atrybutów wyróżniała ją płodność. Druga scenka to czarna wizja sfeminizowanego świata wg Kabaretu Hrabi. Klasyczne role mężczyzny i kobiety ulegają zamianie. Ciekawe, czy jesteśmy w stanie przełknąć taki porządek świata? Apel przygotowali uczniowie klasy 1TSa udanie debiutujący  na scenie ZS Nr 2 oraz Ania Tkaczyk z 2LU.

Drogie panie, kochane dziewczyny - 8 marca jest dniem jak najbardziej właściwym dla marzeń, uśmiechów (nawet uśmieszków), można by rzec, takich z lekka pobłażliwych, z nutką dekadenckiej wyższości. Jest bowiem wyborną okazją do obnoszenia się wszędzie ze swą cudowną kobiecością, nieziemskim wręcz wdziękiem i rozlicznymi powabami. Świętujcie, czarujcie, zniewalajcie. I pamiętajcie. Kobietami jesteście cały rok, a święto jest tylko okazją by o tym głośno wszystkim przypomnieć!