Home Archiwum 2007/2008 Wielka Loteria Mikołajkowa

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Czwartek
16 września 2021
Imieniny obchodzą:
Edyta, Kornel
Do końca roku zostało: 107 dni.
Zodiak: Panna

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj298
Wczoraj368
W tygodniu1410
W miesiącu6445
Wszystkie2189006
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Użytkowników : 56
Artykułów : 691


Wielka Loteria Mikołajkowa
Wpisany przez: Gabriela Sieprawska   
środa, 19 grudnia 2007 00:00

Ogłoszona przez Samorząd Uczniowski „Wielka Loteria Mikołajowa” miała na celu, nie tylko rozlosowanie wśród uczniów nagród, ale przede wszystkim pozyskanie funduszy na zakup paczek dla dziesięciu wychowanków Domu Dziecka.

Dzięki ofiarności uczniów naszej szkoły udało się zgromadzić na ten cel 218 zł, co pozwoliło na zakup paczek dla najmłodszych dzieci ośrodka. Delegacja SU zaopatrzona w wielki wór z prezentami i w towarzystwie Świętego Mikołaja spotkała się z dziećmi 19 grudnia. Dzieciom wyraźnie udzielił się nastrój cudowności, jaka owiewa postać Świętego Mikołaja. Bez zająknięcia recytowały przed nim wierszyki, śpiewały piosenki (przy których obowiązkowo musieliśmy tańczyć), popisywały się ćwiczeniami akrobatycznymi, mówiły o swoich troskach. Co śmielsze za wszelką cenę chciały sprawdzić miękkość potężnego mikołajowego brzucha. Nasi przedstawiciele przynieśli różne gry planszowe, w które wspólnie graliśmy, obdarowując małych zwycięzców dodatkowymi łakociami.

Na koniec tej jakże miłej i wzruszającej wizyty otrzymaliśmy podziękowania i pamiątkowe dyplomy. Widząc zaangażowanie dzieci, ich reakcje, my również, w szczególny sposób, mogliśmy odczuć wspaniałą moc dawania radości i czynienia niespodzianek. Obiecaliśmy, że powrócimy tam za rok.