Home Archiwum 2008/2009 Dzień Kobiet

Dzień Kobiet
Wpisany przez: Gabriela Sieprawska
poniedziałek, 09 marca 2009 00:00

„…Jakże miła okoliczność sprawiła, że zebraliśmy się tu dzisiaj. Tradycja, która musiała zaistnieć w kalendarzu, bez względu na czasy, ideologie i mody. To oczywiście Dzień Kobiet, obchodzony 8 marca, gdy zima już ustępuje, a piękno wiosny jeszcze nie dość się objawia. I jakże tu nie zwrócić oczu, ku tym, których uroda zachwyca i daje natchnienie, nam mężczyznom, przez okrągły rok…”. Tymi słowy rozpoczęliśmy tegoroczne obchody Dnia Kobiet. Inscenizacja przygotowana specjalnie na tę okazję przez uczniów klasy 2at nosiła tytuł „Lekcja o kobietach wg Profesora Resora” i miała odpowiadać na pytanie „Co takiego w kobiecie drzemie, że jest w stanie wszystkich mężczyzn poruszyć do żywego i zawrócić im w głowach?”.

Uczniowie uczestniczący w lekcji jak i sam Profesor poszukiwali rozwiązania zagadki, opierając się o strofy największych poetów i myślicieli, sięgając po wersy biblijne, a także odwołując się do własnych doświadczeń. Mamy nadzieję, że ten twórczy wysiłek przypadł do gustu Paniom, okazał się pouczający dla Panów, a wszystkich zebranych wprawił w przyjemny nastrój.