Home Archiwum 2009/2010 Finał Szkolnego Turnieju Koszykówki

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
9 czerwca 2023
Dzień Przyjaciela
Imieniny obchodzą:
Felicjan, Pelagia
Do końca roku zostało: 206 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj58
Wczoraj74
W tygodniu426
W miesiącu784
Wszystkie2295825
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Użytkowników : 57
Artykułów : 701


Finał Szkolnego Turnieju Koszykówki
Wpisany przez: Zbigniew Chojnacki   
czwartek, 28 stycznia 2010 00:00

Na przestrzeni grudnia i stycznia rozegrano Mistrzostwa Szkoły w koszykówce. Do rywalizacji przystąpiło 10 klas, które początkowo zmagały się w trzech grupach eliminacyjnych. Po rozegraniu prawie 20 spotkań do turnieju finałowego awansowały klasy: 4 at, 3 az i 3 mz. Decydująca batalia rozgrywana była w systemie "każdy z każdym" i przyniosła bardzo zacięte pojedynki w wyniku których każda klasa skończyła mecze zwycięstwem i porażką. Ostatecznie najlepszym bilansem koszy tytuł mistrzowski przypadł klasie 3 mz.

Wyniki finałów:
- 4 at - 3 az; 28 - 25,
- 3 az - 3 mz; 37 - 31,
- 3 ma - 4 at; 51 - 32.
Ostateczna kolejność:
1 miejsce - 3 mz (Nakonieczny Arkadiusz, Aktyka Rafał, Chęć Paweł, Skóra Konrad, Ścibior Michał).
2 miejsce - 3 az (Kwit Marcin, Dawid Marek, Pszkit Grzegorz, Michalak Karol, Pawlonka
Michał, Zlot Piotr).
3 miejsce - 4 at (Kęsik Cezariusz, Chabros Mateusz, Byzdra Robert, Soleniec Damian,
Kopeć Kamil, Pękala Łukasz).
Na zakończenie mistrzostwa najlepsze drużyny zostały nagrodzone
pucharami ufundowanymi przy działającym przy naszej szkole Ognisku TKKF Iskra. Przyznano również wyróżnienia indywidualne dla najlepszego zawodnika - Arkadiusza Nakoniecznego (3 mz), najskuteczniejszego zawodnika - Cezariusza Kęsika (4 at) oraz najlepiej rzucającego za 3 pkt. - Arkadiusza Nakoniecznego (3 mz).