Home Archiwum 2013/2014 Dzień Kultury Niemieckiej

Dzień Kultury Niemieckiej
Wpisany przez: Marek Wierzbicki
czwartek, 03 października 2013 10:00

Tradycyjnie, w naszej szkole, w rocznicę Zjednoczenia Niemiec - 3.10.2013 r. - obchodziliśmy Dzień Kultury Niemieckiej. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja multimedialna i  fotograficzna bajkowych zamków Ludwika II Bawarskiego, a także naszego miasta partnerskiego i zaprzyjaźnionej szkoły w Stendal. Kącik motoryzacyjny w tym roku poświęcony był zakończonej kilka tygodni temu Międzynarodowej Wystawie Aut we Frankfurcie nad Menem. Wielki wkład w organizację tej części obchodów wnieśli następujący uczniowie: A. Jasek, D. Kaczor, B. Wit, P. Kałdunek, B. Majewski, F. Pajurek, P. Romanowski i M. Bernacki.

Podczas przerw uczniowie i pracownicy szkoły przy niemieckiej muzyce mogli delektować się, za niewielką opłatą, specjałami kulinarnymi naszych zachodnich sąsiadów. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży potraw, które przygotowały uczennice klas 2gt, 3gt i 4gt, przeznaczone będą na cele charytatywne. Wśród uczniów klas pierwszych technikum przeprowadzony został quiz pt. „Jaka to melodia?”, którego zwycięzcą została klasa 1act. Uczniowie prawie wszystkich klas technikum mieli możliwość obejrzenia filmu pt. „Pokonać mur berliński”. Po projekcji  bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji na temat najnowszej historii Niemiec. Inicjatorem obchodów byli p. M. Wierzbicki oraz E. Hołody.