Home Archiwum 2013/2014 I Powiatowy Konkurs - Znam Przepisy Ruchu Drogowego

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
5 grudnia 2023
Dzień Wolontariusza
Imieniny obchodzą:
Kryspina, Saba
Do końca roku zostało: 27 dni.
Zodiak: Strzelec

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj19
Wczoraj94
W tygodniu113
W miesiącu405
Wszystkie2313705
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Użytkowników : 57
Artykułów : 712


I Powiatowy Konkurs - Znam Przepisy Ruchu Drogowego PDF Drukuj
Wpisany przez: Grzegorz Borucz   
poniedziałek, 02 czerwca 2014 10:00

Tegoroczna ósma już edycja konkursu wiedzy o ruchu drogowym odbyła się w naszej szkole pod honorowym patronatem starosty powiatu puławskiego pod tytułem - Znam Przepisy Ruchu Drogowego. Konkurs adresowany był do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Odbył się w trzech etapach. Pierwszy, wewnątrzszkolny - przeprowadzony miesiąc wcześniej, miał za zadanie wyłonić najlepszych, którzy tego dnia stanęli do półfinału na szczeblu powiatowym. Etap drugi odbył się pod czujnym okiem p. T. Wawro i p. R. Wielgo - wieloletnich inicjatorów imprez i Guru od ruchu drogowego - polegał na rozwiązaniu testów. Po podliczeniu punktów, finał konkursu przeprowadzono przed zgromadzonymi widzami na sali gimnastycznej. Przebiegł on pod czujnym okiem Jury, w skład którego weszli honorowi goście i sponsorzy.

Pierwsza grupa młodzieży ze szkół gimnazjum wykazała się wysokim poziomem wiedzy. By wyłonić najlepszego z grupy 6 finalistów musiano przeprowadzić tzw. dogrywkę. Również młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych łatwo nie uległa podstępnym pytaniom "egzaminatorów" i dopiero po długich zmaganiach udało się wskazać najlepszego. Podsumowania, wręczania dyplomów i nagród dla wszystkich finalistów dokonali dyrektor szkoły ZS nr 2 Krzysztof Szabelski, radny powiatu puławskiego Jan Ziomka, sponsor - Marek Pikul oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Puławach - Wydział Ruchu Drogowego - Wojciech Warszawski.

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU ZNAM PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO 2014

Kategoria - szkoły gimnazjalne:

 • 1m. - Grzegorz Tutkaj
 • 2m. - Jakub Kiełbasa
 • 3m. - Andrzej Pytlak
 • Finalista -  Jan Boreczek
 • Finalista - Patrycja Stępień
 • Finalista - Szymon Uhle

Kategoria - szkoły ponadgimnazjalne:

 • 1m. - Magdalena Mizura
 • 2m. - Krzysztof Sieklicki
 • 3m. - Dominik Kołodziejek
 • Finalista - Michał Głowacki
 • Finalista - Jarosław Siekaczyński
 • Finalista - Tomasz Ciepielewski

Kategoria - drużynowa:

 • 1m. - ZS nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach
 • 2m. - 1 LO im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach
 • 3m. - ZS im. Jana Koszczyca - Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym