Home Archiwum 2014/2015 Dzień Dziecka 2015 w „Budowlance” – motoryzacyjna pasja i bezpieczeństwo

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
28 marca 2023
Imieniny obchodzą:
Aniela, Sykstus
Do końca roku zostało: 279 dni.
Zodiak: Baran

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj30
Wczoraj87
W tygodniu117
W miesiącu2638
Wszystkie2289090
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Użytkowników : 56
Artykułów : 696


Dzień Dziecka 2015 w „Budowlance” – motoryzacyjna pasja i bezpieczeństwo
Wpisany przez: Agnieszka Brzozowska   
poniedziałek, 01 czerwca 2015 09:00

Pierwszego dnia czerwca 2015 r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbył się szereg imprez, mających na celu integrację i wspólna zabawę z okazji Dnia Dziecka. Jednak najważniejszym wydarzeniem tego dnia był II Powiatowy Konkurs „Znam przepisy ruchu drogowego”, pod honorowym patronatem Starosty Puławskiego Witolda Popiołka. Dzięki życzliwej i owocnej współpracy z Władzami Powiatu Puławskiego, konkurs cieszący się coraz większą popularnością został przeprowadzony po raz drugi i mamy nadzieję, że stanie się rokroczną tradycją naszej szkoły. Wydarzenie zrealizowano w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji w Puławach, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców, a wzięli w nim udział reprezentanci sześciu gimnazjów i sześciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.

 

W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, dla których zapewniono różnorodne zajęcia edukacyjne – inne od standardowych lekcji. Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Puławach Krzysztof Szabelski czuwał nad przebiegiem II Powiatowego Konkursu „Znam przepisy ruchu drogowego” i uroczyście powitał przybyłych gości: Dariusza Kruka, zastępcę komendanta powiatowego Policji w Puławach oraz aspiranta Mirosława Stalęgę, komendanta puławskiej Straży Miejskiej Sławomira Leszczyńskiego, a także przedstawicieli firm sponsorujących i wspierających wydarzenie: Cezarego Lipskiego, właściciela i instruktora szkoły jazdy „Lipski”, Marka Pikula prowadzącego znany serwis samochodowy „Auto Pikul” oraz Stanisława Tarczyńskiego, dyrektora Renault Auto-Tamex i Waldemara Łącznego z Puławskiej Szkoły Językowej IKA, reprezentanta Starosty Puławskiego Witolda Popiołka.

II Powiatowy Konkurs „Znam przepisy ruchu drogowego”, podobnie jak w ubiegłym roku został podzielony na dwie kategorie wiekowe. W młodszej grupie do rywalizacji stanęli gimnazjaliści z następujących szkół: Gimnazjum przy ZS im. H. Sienkiewicza w Końskowoli, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żyrzynie, Publiczne Gimnazjum w Zarzeczu, Niepubliczne Gimnazjum przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. A. Czartoryskiego w Puławach, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Puławach im. Jana Pawła II, Publiczne Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach. Laureatem w młodszej kategorii wiekowej został Wojciech Bakiera z Gimnazjum w Końskowoli, drugie miejsce uzyskał Wiktor Barczyka z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Puławach, natomiast trzecie miejsce przypadło Patrycji Stępień z puławskiego Gimnazjum nr 4 w ZSO im. KEN. W gronie uczniów szkół ponadgimnazjalnych w konkursowe szranki stanęli reprezentanci: I LO im. Ks. A. Czartoryskiego w Puławach, Zespołu Szkół Technicznych w im. Marii Curie – Skłodowskiej Puławach, Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach, Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 7 w Puławach i gospodarzy: Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach. W tej grupie wiekowej najlepszy okazał się Jakub Kiełbasa z I LO im. Ks. A. Czartoryskiego w Puławach, tuż za nim uplasował się Adam Skorupa z ZS nr 3 w Puławach, natomiast trzecie miejsce przypadło Karolowi Kąckiemu z „Budowlanki”. Na laureatów oraz pozostałych uczestników II Powiatowego Konkursu „Znam Przepisy Ruchu Drogowego” czekało wiele atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów: Starostwo Powiatowe w Puławach, Szkołę Jazdy „Lipski”, Firmę AUTO PIKUL oraz Puławską Szkołę Językową IKA m.in. tablety, kamery samochodowe, PowerBanki, atrakcyjne gadżety związane z ruchem drogowych i nie tylko, jak również roczny kurs języka angielskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat ruchu drogowego, znajomością zasad i przepisów.

II Powiatowemu Konkursowi „Znam przepisy ruchu drogowego” towarzyszyły interesujące zajęcia warsztatowe „Auto asertywni”, poruszające zagadnienia z zakresu świadomości komunikacyjnej. Trener Akademii Auto Świat zwrócił uwagę młodzieży na odpowiedzialność spoczywającą na kierowcy pojazdu, konieczności wykształcenia asertywnej postawy wobec pasażerów, jak również innych uczestników ruchu drogowego. Doskonałej zabawy, połączonej z edukacją, dostarczyły symulatory jazdy oraz zderzenia czołowego, z których młodzież mogła w tym dniu korzystać na terenie ZS nr 2 w Puławach dzięki uprzejmości pana Cezarego Lipskiego ze Szkoły Jazdy „Lipski”. Ponadto przy tej okazji funkcjonariusze policji znakowali rowery uczniów oraz wszystkich osób zainteresowanych, w celu zabezpieczenia jednośladów przed kradzieżą.

W ramach Dnia Dziecka w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbyły się także zajęcia warsztatowe z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzili ratownicy WOPR w Kazimierzu Dolnym. Rokroczne zajęcia z cyklu „Bezpieczne wakacje” stanowią tradycję w naszej szkole i mają na celu przypomnienie młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń związanych z letnim wypoczynkiem. Przedwakacyjne warsztaty ze specjalistami stanowią ukoronowanie całorocznych działań profilaktycznych i zawsze cieszą się zainteresowaniem ze strony uczniów – świadomych, jak istotna jest umiejętności właściwego reagowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Nowością Dnia Dziecka 2015 były warsztaty „Stop dopalaczom”, poprowadzone przez z ramienia Fundacji Praesterno. Specyfika tych nowych i bardzo niebezpiecznych używek została szczegółowo wyjaśniona, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Puławach mieli okazję do zadawania pytań i dowiedzieli się, jak wielkie spustoszenie w organizmie mogą uczynić tego typu substancje.

II Powiatowy Konkurs „Znam Przepisy Ruchu Drogowego” dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, a nabyta wiedza z pewnością przełoży się na umiejętności przyszłych młodych kierowców. Serdecznie dziękujemy Staroście Puławskiemu Witoldowi Popiołkowi za objęcie honorowego patronatu nad wydarzeniem, jak również partnerom i przedstawicielom firm wspierających organizację przedsięwzięcia: KPP w Puławach, Straży Miejskiej w Puławach, Szkoły Jazdy „Lipski”, Puławskiej Szkoły Językowej IKA, AUTO PIKUL, Renault Auto Tamex. Wyrazy wdzięczności kierujemy do uczestników konkursu – zarówno młodzieży, jak i dyrekcji oraz opiekunów z poszczególnych szkół biorących udział w tegorocznej edycji wydarzenia. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w kolejnym Powiatowym Konkursie „Znam Przepisy Ruchu Drogowego”, planowanym w przyszłym roku, jak również odwiedzania Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach przy okazji różnorodnych inicjatyw.