Home Archiwum 2014/2015 Dzień profilaktyki zdrowia

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
8 maja 2021
Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek
Imieniny obchodzą:
Dezyderia, Stanisław
Do końca roku zostało: 238 dni.
Zodiak: Byk

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj158
Wczoraj598
W tygodniu3064
W miesiącu4363
Wszystkie2129280
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Użytkowników : 56
Artykułów : 691


Dzień profilaktyki zdrowia
Wpisany przez: Gabriela Sieprawska   
poniedziałek, 01 czerwca 2015 10:00

Tradycyjnie 1 czerwca jest dniem, w którym w naszej szkole organizujemy dzień profilaktyki zdrowia. W tym roku hasło przewodnie brzmiało STOP DOPALACZOM. W ramach akcji ogłoszony został konkurs szkolny na prezentację multimedialną oraz pracę plastyczną pod takim hasłem. Zorganizowano również warsztaty dla uczniów klas I i II technikum z terapeutami uzależnień, przedstawicielami współpracującej ze szkołą Fundacji Preasterno Panią Joanną Gielecką Panią Aleksandrą Oczkowską i Panem Emanuelem Janoszczykiem. Celem podjętych działań było uświadomienie młodzieży niebezpieczeństw jakie wiążą się z dopalaczami. Zajęcia prowadzone przez fachowców wzbudziły pozytywny odzew wśród młodzieży, co tylko potwierdziło trafny wybór tematu tegorocznej akcji.

Eksperci z Fundacji nie tylko wyjaśnili przyczyny tak ogromnej szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych, ale również poinformowali o centrach pomocy dla uzależnionych. Nasi uczniowie nie tylko zdobyli wiedzę, która mamy nadzieję, skutecznie zniechęciła ich do eksperymentowania z tego typu substancjami, ale również przydatne informacje o tym gdzie szukać pomocy i do kogo mogą się zgłosić gdy oni sami mają problem bądź ktoś z ich otoczenia stosuje dopalacze. Zbliżają się wakacje, okres największej młodzieńczej swobody, mamy nadzieję, że nasi uczniowie odpowiedzialnie go spędzą, wybierając wyłącznie zdrowy wypoczynek.