Home Archiwum 2017/2018 Otrzęsiny 2017 (Dzień Chłopaka)

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
9 czerwca 2023
Dzień Przyjaciela
Imieniny obchodzą:
Felicjan, Pelagia
Do końca roku zostało: 206 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj59
Wczoraj74
W tygodniu427
W miesiącu785
Wszystkie2295826
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Użytkowników : 57
Artykułów : 701


Otrzęsiny 2017 (Dzień Chłopaka)
Wpisany przez: Gabriela Sieprawska   
poniedziałek, 02 października 2017 09:40

Dzień Chłopaka, podobnie jak w ubiegłym roku, przybrał w naszej szkole kształt Otrzęsin. Wszystkie klasy pierwsze stanęły do rywalizacji o tytuł tej Najlepszej, biorąc udział w zawodach nazwanych przez organizatorów - Samorząd Uczniowski i klasę 4dt - "Poligonem". W zabawie liczyło się przede wszystkim zaangażowanie oraz umiejętność pracy w zespole. Nad każdą klasą pieczę mieli wychowawcy - Panie: Bożena Firlej (1cdt), Małgorzata Lorek (1it) i Aneta Firlej (1wz) oraz Panowie: Zbigniew Chojnacki (1az), Marcin Krawiec (1jt) i Tomasz Próchniak (1at). Nad przebiegiem imprezy czuwali Jurorzy: Pan wicedyrektor Jarosław Ociepa, Pani Ania Winiarska i Pani Agnieszka Malinowska.

 

Pierwszą konkurencją było pokonanie, przez dwójkę przedstawicieli z każdego oddziału, w jak najkrótszym czasie, ścieżki sprawnościowej oraz równoległe zbudowanie przez dwóch kolejnych wymarzonego modelu szkolnego budynku z dużych klocków. Liczyło się nie tylko tempo, ale i dokładność oraz pomysłowość zawodników. Po tej konkurencji na czoło wysunęła się klasa 1cdt.

Kolejne zadanie "Z fizyką za pan brat" polegało na jak najdłuższym utrzymaniu, przez trójkę reprezentantów, napompowanego balonu na głowie. Uczniowie od razu odgadli naszą intencję. Wykorzystali zdolność elektryzowania ciał i przez pocieranie balonu o włosy uzyskali nie tylko frapujące fryzury ale przede wszystkim doskonałe przyciąganie. Nasza nauczycielka fizyki, Pani Aneta Firlej, wyjaśniła, tuż po konkurencji, wszystkie fizyczne aspekty doświadczenia. Klasa 1wz, jak przystało na podopiecznych Pani Anety, była tutaj bezkonkurencyjna.

Następną konkurencją było odpowiadanie na pytania, w systemie kto pierwszy ten lepszy, w Quizie wiedzy o naszej szkole. Najlepiej poradziła sobie klasa 1it.

Kolejne wyzwanie skonsolidowało każdą z klas. Musieli zaprojektować i wykonać "Uniform dla zawodowca" z otrzymanych materiałów, głównie z recyklingu. Uczniowie wykazali się nie tylko ogromnym zaangażowaniem ale i dużą kreatywnością. Każdy z kostiumów był unikatowy i dlatego większość z grup otrzymała maksymalną ocenę od naszej komisji.

Wisienką na torcie okazała się konkurencja "Tańczyć każdy może". Wyłonieni przedstawiciele oddawali tańcem charakter płynących z głośników utworów, między innymi walca, zbójnickiego, hip-hopu. Podwójne punkty mogła zdobyć drużyna, która namówiła do szaleństw na parkiecie również wychowawcę. Nauczyciele nie zawiedli i wszyscy ruszyli w tany. Po 12 punktów zdobyły klasy 1it i 1wz.

Ostatnim zadaniem konkursowym była przeprowadzona przez starszych kolegów z 4dt "Musztra". Zdecydowana większość uczniów wykonała polecenia maturzystów wzorowo.

Po podliczeniu punktacji okazało się iż laur zwycięstwa powędrował do naszych pierwszaków ze Szkoły Branżowej 1wz, również "Branżówka"1az uplasowała się na trzecim miejscu, a przedzieliła je klasa 1it - informatycy z Technikum.

Impreza miała nie tylko wydźwięk rozrywkowy ale też integracyjny. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i dobrą zabawę oraz oczywiście witamy ich w naszej uczniowskiej społeczności.