Home Archiwum 2017/2018 Szkolny Dzień Profilaktyki Zdrowotnej

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
9 czerwca 2023
Dzień Przyjaciela
Imieniny obchodzą:
Felicjan, Pelagia
Do końca roku zostało: 206 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj61
Wczoraj74
W tygodniu429
W miesiącu787
Wszystkie2295828
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Użytkowników : 57
Artykułów : 701


Szkolny Dzień Profilaktyki Zdrowotnej
Wpisany przez: Gabriela Sieprawska   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 10:00

W dniu 11 czerwca 2018 zorganizowaliśmy w naszej placówce Szkolny Dzień Profilaktyki Zdrowotnej pod hasłem „Żyj zdrowo, smacznie i aktywnie”. W ramach akcji przygotowaliśmy, przeprowadziliśmy i przeanalizowaliśmy ankietę dotyczącą stylu życia naszych uczniów. Pytania dotyczyły nie tylko wykorzystania czasu wolnego, ale również czasu poświęcanego nauce, kondycji fizycznej, przyzwyczajeń żywieniowych oraz ewentualnych uzależnień. Analiza informacji pozyskanych z ankiety zwróciła naszą uwagę na szereg niewłaściwych nawyków naszej młodzieży. Wśród nich były przede wszystkim wielogodzinne spędzanie czasu przed komputerem i ze smartfonem, bezczynność i brak pomysłów na aktywne spędzanie czasu oraz niezdrowe odżywianie. W odpowiedzi na powyższe problemy zorganizowaliśmy:

 

  • warsztaty kulinarne pod hasłem „Śniadanie Mistrzów Zdrowego Żywienia”;
  • warsztatowicze samodzielnie przygotowywali kanapki z pastę z awokado, koktajle zdrowia - zielony ze szpinakiem i jarmużem oraz żółty z mango ponadto jogurtowy deser z owocami;
  • spotkanie z Panem Tomaszem Ogrodnikiem – Prezesem Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej popularyzujące honorowe krwiodawstwo;
  • trening z Panią Katarzyną Uzdowską Trenerem Personalnym Avangarda Fitness &Spa;
  • spotkanie z Panią Joanną Gielecką Przedstawicielem Ośrodka Profilaktyki Środowiskowej Fundacja Praesterno o tematyce profilaktyki współczesnych uzależnień;
  • spotkanie z Panem Witoldem Głosem Trenerem Personalnym, Medalistą Mistrzostw Polski Benchpress & Deadlift propagujące zdrowy styl życia i dbanie o sylwetkę i kondycję fizyczną;
  • mecz nauczyciele kontra uczniowie w siatkówkę;
  • w jednej z klas lekcyjnych stworzyliśmy salę zabaw i gier planszowych, gdzie uczniowie mieli szansę „zainspirować się” innymi formami gier niż komputerowe.

Przeprowadziliśmy konkurs plastyczny na najlepszy plakat o tematyce „Żywność a chemia”. Przygotowaliśmy również punkt mierzenia BMI, w którym wszyscy chętni uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojego wskaźnika proporcji wagi ciała do wzrostu. W związku z podejmowaną w czasie akcji tematyką żywieniową przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, dzięki czemu pozyskaliśmy bardzo ciekawe materiały dydaktyczne, które na pewno wykorzystamy w dalszej pracy.