Home Archiwum 2018/2019 Jasełka 2018

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
9 czerwca 2023
Dzień Przyjaciela
Imieniny obchodzą:
Felicjan, Pelagia
Do końca roku zostało: 206 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj61
Wczoraj74
W tygodniu429
W miesiącu787
Wszystkie2295828
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Użytkowników : 57
Artykułów : 701


Jasełka 2018
Wpisany przez: Małgorzata Niemczuk   
czwartek, 20 grudnia 2018 10:00

Ostatni dzień przed przerwa świąteczną w naszej szkole jest czasem szczególnym - spotykamy się przy wigilijnym stole, dzielimy się opłatkiem i składamy sobie płynące z serca najlepsze życzenia. I tak oto zamiast tradycyjnych jasełek mogliśmy obejrzeć niezwykle wymowny i głęboki w swojej treści spektakl "Betlejem jest w nas" w kontekście 7 grzechów głównych i z muzyką z kultowego musicalu Metro w tle. Tematyka przedstawienia dała nam dużo do myślenia na temat tego, jak bardzo codzienne przewinienia, komercjalizacja świąt i materializm oddalają nas od sensu betlejemskiej nocy,... a przecież świat potrzebuje MIŁOŚCI.

A to jeszcze nie był koniec! Uczennice należące do kółka muzycznego śpiewem kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych pokazały, że mimo naszych życiowych kłopotów odradza się w każdym z nas DOBROĆ a zmęczone serca otwierają się na MIŁOŚĆ.

Nastrój tego dnia z pewnością udzielił się wszystkim, bo młodzi artyści otrzymali owacje. Niech ten świąteczny nastrój zagości we wszystkich domach, niech będzie ciepło, przytulnie i radośnie, a nadchodzący rok niech przyniesie jak najwięcej dobrych dni.