Home Archiwum 2018-2019 Dzień Kobiet i Mężczyzn

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Niedziela
17 października 2021
Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Wiktor
Do końca roku zostało: 76 dni.
Zodiak: Waga

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj263
Wczoraj326
W tygodniu2466
W miesiącu5335
Wszystkie2199290
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Użytkowników : 56
Artykułów : 691


Dzień Kobiet i Mężczyzn
Wpisany przez: Gabriela Sieprawska   
środa, 13 marca 2019 09:40

Z lekkim opóźnieniem, bo 13 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Podobnie jak przed rokiem postanowiliśmy „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu” i połączyć imprezę z, na razie mniej popularnym, Dniem Mężczyzn. Tradycyjnie zabawa przyjęła formułę konkursową. W iście starożytnej scenerii przygotowaliśmy zawody dla dwuosobowych zespołów w I-szych Igrzyskach o laur Budexu. Początkowo planowaliśmy rywalizację par mieszanych, jednak zgłosiła się zdecydowana większość męskich dwójek, dlatego parytet nie był zachowany. Nie popsuło to jednak naszej zabawy, gdyż przygotowane konkurencje dawały pole do popisu każdemu. Na początku uczestnicy ze wszystkich 8 par z klas 1 cgt (2), 1 it, 1 adt, 3 it, 3 dt, 3 igt i 3 az krótko się przedstawiali zebranej publiczności i jury w składzie Pani Agnieszka Malinowska, Pan Radosław Rybak i Adrian Zaremba z klasy 3 dt.

Następnie odpowiadali na podchwytliwe pytania oraz pytania potwierdzające dobrą znajomość partnera z zespołu. Po tej części konkursu miała nastąpić pierwsza eliminacja jednak daliśmy jeszcze jedną szansę pechowym parom. Ich zadaniem był popis karaoke. „Polecieli” oczywiście Sławomir i Zenek. Występy na tyle się spodobały, że do następnej konkurencji, nazwanej przez nas „magiczna kartka”, przystąpili uczestnicy w komplecie. Wyzwaniem dla biorących udział uczniów było takie powycinanie pojedynczej kartki A4 by możliwe było zmieszczenie się w powstałej dziurze obu uczestników. Były różne koncepcje, niektóre z góry skazane na porażkę ale kilku drużynom udało się wyjść z tej próby zwycięsko. Kolejne zadanie, pod hasłem„ Mission impossible”, polegało na przeniesieniu do pojemnika pałeczkami do sushi jajka, przez siedzącego na plecach partnera jednego z członków teamu. Zawodnicy wykazali się wielkim opanowaniem i tylko jedno jajko wylądowało na podłodze. Do kolejnego zadania przystąpiło tylko 5 ekip. Każdy zespół dostał młotek, deseczkę, gwoździe oraz czerwoną włóczkę do wykonania z ich pomocą jednej z wybranych literek: B,U,D,E i X. Odpadli uczniowie z klasy 1 adt, a reszta musiała wykonać konkursową fryzurę na „wielkie wyjście”. Brak doświadczenia wykluczył chłopców z 3 az. Kolejna konkurencja ponownie miała sprawdzić drużynowe zgranie. Zawodnicy otrzymali projekt budowli z klocków a następnie musieli wspólnie odtworzyć go w jak najszybszym tempie z zawiązanymi oczami. Dziewczyny z 1 cgt popełniły malutki błąd, który wyeliminował je z finału. Do ostatniego zadania, w którym wykorzystaliśmy technologię VR, przystąpiły ekipy mieszane z 1 cgt i z 3 dt. Jeden z członków pary pokonywał karkołomną górską szosę „leżąc” na zaopatrzonej w koła desce. Ostatecznie zwyciężyły pierwszaki, którzy ponadto byli jedną z tych drużyn, które najlepiej przygotowały swój image do konkursu. Gratulujemy wygranym i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za pomoc w organizacji Pani Ewie Hołody i nieocenionym dziewczynom z 3 igt oraz za obsługę techniczną uczniom z 1 it.