Home 2019/2020 Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Czwartek
16 września 2021
Imieniny obchodzą:
Edyta, Kornel
Do końca roku zostało: 107 dni.
Zodiak: Panna

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj299
Wczoraj368
W tygodniu1411
W miesiącu6446
Wszystkie2189007
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Użytkowników : 56
Artykułów : 691


Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Wpisany przez: Katarzyna Teper   
poniedziałek, 14 października 2019 10:10

14 października 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość nie tylko upamiętniała dokonania Komisji Edukacji Narodowej, przypominając kolejnym młodym pokoleniom wagę nauki, był to również szczególny czas poznania i pielęgnowania szkolnego ceremoniału. Wyjątkowe spotkanie grona pedagogicznego, uczniów, rodziców oraz dyrekcji szkoły rozpoczęło się po godzinie 10-tej. Zgromadzeni, po odśpiewaniu hymnu państwowego, wysłuchali okolicznościowego wystąpienia dyrektora szkoły - Pana Krzysztofa Szabelskiego. Ciepłe słowa skierowali do kadry pedagogicznej przedstawiciele Rady Rodziców. Życzenia złożyła również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Dyrektor szkoły wręczył nagrodę za trudną nauczycielską pedagogiczną pracę.

Kolejnym elementem spotkania było uroczyste włączenie uczniów klas pierwszych do szkolnej gawiedzi. Reprezentanci najmłodszych roczników złożyli ślubowanie, powtarzając słowa szkolnej roty. Ważnym i miłym elementem akademii była część artystyczna. Wykonawcy przybliżyli historię KEN, zaprezentowali krótkie biografie osób zasłużonych dla nauki, nie obyło się również bez żartobliwych anegdot z życia koryfeuszy naszej cywilizacji, którzy, mimo genialnych osiągnięć, mieli z nauką pewne problemy. Do tych informacji dołączyć można jeszcze jedną refleksję, związaną z dzisiejszym świętem: Chodzenie do szkoły jest sposobem na życie, bowiem nie dla szkoły lecz dla życia właśnie się uczymy.

Zaangażowanie uczniów w organizację dzisiejszej uroczystości oraz nauczycieli odpowiadających za przygotowanie tegorocznych obchodów sprawiło, że ten dzień w puławskiej budowlance był ciekawie i pięknie przeżytym. Słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców klas pierwszych, stanowił niezwykle sympatyczne zwieńczenie wspólnego świętowania.