Home 2022/2023

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
28 marca 2023
Imieniny obchodzą:
Aniela, Sykstus
Do końca roku zostało: 279 dni.
Zodiak: Baran

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj33
Wczoraj87
W tygodniu120
W miesiącu2641
Wszystkie2289093
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Użytkowników : 56
Artykułów : 696


Wydarzenia 2022/2023

Wydarzenia 2022/2023Na spotkanie z twórczością Gombrowicza
Wpisany przez: Agnieszka Gawinek   
środa, 02 listopada 2022 09:00

W środę 2 listopada 2022 r. uczniowie klas 4aG i 4iG, z inicjatywy polonistki Moniki Fijołek, wybrali się do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na spektakl „Ferdydurke”. Kontrowersyjna sztuka wzbudziła zainteresowanie młodzieży i pomogła w zrozumieniu twórczości Witolda Gombrowicza. Nasi czwartoklasiści zgodnie przyznali, że tematy poruszane na kartach lektury z 1937 r. nie straciły swej aktualności, a sposób ich ukazania pozostawia szerokie pole do popisu dla twórców teatralnych. Groteskowy świat w ujęciu Aliny Moś – Kerger zaskakiwał, Mateusz Paluch w roli Józia znakomicie prezentował zmagania bohatera z narzucaną mu formą, a ascetyczna scenografia Natalii Kołodziej idealnie współgrała z głównym problemem dzieła.

Czytaj całość >
 
Powiatowe obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej
Wpisany przez: Agnieszka Gawinek   
wtorek, 11 października 2022 12:00

We wtorek 11.10.2022 r w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbyły się doroczne obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystego spotkania Pani Starosta Danuta Smaga oraz zaproszeni goście w wielu serdecznych słowach wyrazili szacunek i uznanie dla pracy pedagogów i złożyli życzenia świętującym.

Tradycyjnie wręczono nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nauczycielom, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w pracę na rzecz oświaty. W zaszczytnym gronie nagrodzonych znaleźli się również reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach: nagrody Starosty otrzymali Anna Mazur i Jarosław Ociepa.

Czytaj całość >
 
Nasi reprezentanci na podium w Turnieju Wiedzy o św. Janie Pawle II
Wpisany przez: Agnieszka Gawinek   
wtorek, 11 października 2022 11:00

Dnia 11.10.2022 w ramach obchodów XXII Dnia Papieskiego w Puławach – organizowanych przez Stowarzyszenia „Rodzina” - odbył się Turnieju Wiedzy o św. Janie Pawle II. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia był tytuł dziesiątej encykliki Papieża - Polaka ogłoszonej w 1993 roku – „Blask Prawdy”.

Z ramienia Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach w konkursowe szranki stanęli: Antoni Piórkowski, Daniel Tatar, Szymon Terlecki oraz jako rezerwowi zawodnicy: Wiktoria Bany i Damian Nowak, którzy przygotowywali się do udziału w turnieju pod okiem katechetki Urszuli Strojek. Młodzież wykazała się imponującą wiedzą o Janie Pawle II, a rywalizacja była bardzo zacięta. Z dumą informujemy, że naszych reprezentantów od zwycięstwa dzieliło bardzo niewiele i zajęli oni II miejsce!

 
IX Regionalna Olimpiada o Zdrowiu Psychicznym
Wpisany przez: Agnieszka Gawinek   
wtorek, 11 października 2022 10:00

11 października 2022 roku w Dęblinie odbyła się IX Regionalna Olimpiada o Zdrowiu Psychicznym pod hasłem „Stres i lęk – wyzwania człowieka w obliczu współczesnych zagrożeń”. Zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, inicjatywa miała na celu poszerzenie wiedzy młodych ludzi z zakresu zdrowia psychicznego oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

Z dumą informujemy, że do olimpiady przystąpili reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach i zajęli zwycięskie miejsca. Najlepsza w zmaganiach konkursowych okazała się Justyna Lejmanowicz, natomiast Bartłomiej Kozak uplasował się na drugiej pozycji. Oboje uczęszczają do klasy 4 iG, a w przygotowaniach do IX Regionalnej Olimpiady o Zdrowiu Psychicznym wspierała ich nasza pani pedagog Izabella Bogdańska.

Czytaj całość >
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2