Home Archiwa 2022/23 Dzień Profilaktyki i Sportu

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
26 września 2023
Imieniny obchodzą:
Cyprian, Damian, Justyna
Do końca roku zostało: 97 dni.
Zodiak: Waga

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj50
Wczoraj92
W tygodniu142
W miesiącu2825
Wszystkie2306484
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Użytkowników : 57
Artykułów : 706


Dzień Profilaktyki i Sportu
Wpisany przez: Gabriela Sieprawska   
czwartek, 01 czerwca 2023 09:00

Tradycyjnie, 1 czerwca w naszej szkole był niezwykle wyjątkowy. Samorząd Uczniowski wraz z Nauczycielami wychowania fizycznego zorganizowali coroczny Dzień Profilaktyki i Sportu. Jak zawsze program był bogaty.

Na początku rozegrany został II Szkolny Turniej Szachowy. Pod bacznym okiem wytrawnego gracza - naszego sora od angielskiego - Pana Krzysztofa Szczęśniaka, który czuwał nad przebiegiem - 18-stu zawodników stanęło w szranki. Nad szachownicami unosił się duch skupienia i rywalizacji. W sali słychać było właściwie jedynie kliknięcia zatrzymywanych zegarów odmierzających czas rozgrywki. Zwycięsko z tej batalii wyszedł Łukasz Gąsior - 4igP, choć deptali mu po piętach-Wojtek Pajurek - 3it i Przemek Tkaczyk - 1it. Czy to przypadek, że wszyscy są informatykami...?

 

Kolejnym punktem dnia był Szkolny Turniej Przeciągania Liny. Do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn. Emocje były niezwykłe. Zaangażowanie drużyn na niespotykanym poziomie. Doping ogromny. Liczyła się nie tylko krzepa ale też odpowiednia technika. Te dwie rzeczy do perfekcji opanowali uczniowie z klas 2dgt i 1mb, jednak bezpośrednią konfrontację wygrali Ci pierwsi.

Przyszedł następnie czas na mecz na szczycie - Nauczyciele kontra Uczniowie - w siatkówkę. Poziom gry był równie wysoki jak poziom dramatyzmu spotkania. Nie obyło się bowiem bez kontuzji i w związku z nimi skład drużyny bardziej doświadczonej był mocno eksperymentalny. Mimo pozostawionego na boisku zdrowia, nauczyciele nie odnieśli sukcesu. Los sprzyjał drużynie uczniów - co było jak najbardziej słuszne podczas Światowego Dnia Dziecka.

Równolegle do zmagań sportowych odbywały się wydarzenia w ramach Dnia Profilaktyki. Wszystkie Dziewczyny zostały zaproszone na spotkanie z Panią Małgorzatą Kukiełką z Puławskiej Akademii Kobiet oraz naszą Panią Psycholog - Niną Dudziak. Spotkanie było poświęcone profilaktyce zdrowotnej młodych dziewczyn, kobiet. Omówione zostały sposoby dbania o swoje zdrowie oraz zagrożenia, jakie są związane z chorobami kobiecymi takimi jak rak piersi czy szyjki macicy.

Dla uczniów klas pierwszych zorganizowaliśmy prelekcje na temat "Bezpieczeństwa nad wodą". Wyświetlono przygotowaną prezentację z ciekawym materiałem audiowizualnym zawierającym bardzo praktyczne porady - jak dbać o siebie i najbliższych podczas letniego wypoczynku nad akwenami. Bardzo ważnym punktem wydarzenia było spotkanie z naszym Sorem od WF-u - bardzo doświadczonym, wieloletnim ratownikiem WOPR-u- Marcinem Krawcem. Jego wiedza, praktyczne podejście, opisy prawdziwych zdarzeń, których był świadkiem na pewno na długo zostaną zapamiętane przez naszych uczniów. Miejmy nadzieję, że skorzystają z rad jak nie dopuścić do niepotrzebnych, groźnych sytuacji i nigdy nie będą musieli ratować się z opresji.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w imprezie i zaangażowanie w jej przygotowanie.