Home 2023-24 XXXIX Pielgrzymka Maturzystów

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
5 grudnia 2023
Dzień Wolontariusza
Imieniny obchodzą:
Kryspina, Saba
Do końca roku zostało: 27 dni.
Zodiak: Strzelec

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj16
Wczoraj94
W tygodniu110
W miesiącu402
Wszystkie2313702
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Użytkowników : 57
Artykułów : 712


XXXIX Pielgrzymka Maturzystów
Wpisany przez: Urszula Strojek   
wtorek, 26 września 2023 12:00

26.09.2023 r. maturzyści z naszej szkoły - uczniowie klas 5 iP, 5 dP oraz 5 cgT wraz z opiekunami A. Winiarską, U. Strojek oraz J. Szczepaniak - uczestniczyli w XXXIX Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę. Opiekę duchową nad wyjazdem sprawował ks. Marcin Dudek z  ZS nr 1 im Sempołowskiej w Puławach. Młodzież miała  okazję pomodlić się przed Cudownym Obrazem Czarnej Madonny, obejrzeć tzw. Golgotę Jasnogórską, 18 stacji Drogi Krzyżowej namalowanych przez pochodzącego z Częstochowy znanego malarza Jerzego Dudę - Gracza, znajdujących się na piętrze przedsionka kaplicy Cudownego Obrazu.

 

Obrazy przedstawiają Pasję Chrystusa na tle dziejów narodu polskiego, głównie okresów martyrologii. Przewijają się w nich wizerunki postaci historycznych, autoportrety artysty i podobizny Cudownego Obrazu w miejscach, gdzie zazwyczaj pojawiała się Najświętsza Maryja Panna. Ponadto nasi uczniowie wzięli udział w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich, gdzie w rozważaniach mogli dokonać refleksji nad życiem i doświadczyć wartości wspólnoty Kościoła. Podczas Mszy Świętej, której przewodniczył biskup Adam Bab, tegoroczni maturzyście dokonali zawierzenia się Matce Bożej w Cudownym Obrazie oraz odnowili przyrzeczenia chrzcielne.