Home 2023-24 Dzień Edukacji Narodowej 2023

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
5 grudnia 2023
Dzień Wolontariusza
Imieniny obchodzą:
Kryspina, Saba
Do końca roku zostało: 27 dni.
Zodiak: Strzelec

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj18
Wczoraj94
W tygodniu112
W miesiącu404
Wszystkie2313704
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Użytkowników : 57
Artykułów : 712


Dzień Edukacji Narodowej 2023
Wpisany przez: Agnieszka Gawinek   
piątek, 13 października 2023 09:50

Dnia 13 października 2023 r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach miały miejsce uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjnie odbyło się spotkanie społeczności szkolnej, któremu wyjątkowo przewodniczył Pan Wicedyrektor Jarosław Ociepa. W serdecznych słowach powitano przybyłych, nie zabrakło odniesienia do okoliczności ustanowienia Święta Edukacji oraz życzeń dla nauczycieli i innych pracowników oświaty, które – poza Panem J. Ociepą - złożyli: reprezentująca Radę Rodziców Pani Teresa Michalik oraz stojąca na czele Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Figiel.

 

Ważnym momentem spotkania było podziękowanie dla wieloletnich pracowników Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach, nauczycieli przedmiotów zawodowych: Tadeusza Wawro oraz Mariana Maziarczyka. Obaj pedagodzy przez ponad pół wieku edukowali młodzież, dbali o dobre imię „Budowlanki” oraz tworzyli jej legendę, przekazując uczniom nie tylko wiedzę, ale również wartości moralne i wychowawcze, okraszone poczuciem humoru oraz wielką sympatią do podopiecznych.

Doroczne święto wiązało się z bardzo ważnym wydarzeniem – ślubowaniem najmłodszych członków społeczności naszej szkoły. Tradycyjnie w przygotowaniu do tej uroczystej chwili młodzieży służyła wsparciem nauczycielka Ewa Hołody.

Na zakończenie uroczystego spotkania zaprezentowano montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klasy 2 ct, w którym przypomniano okoliczności powołania Komisji Edukacji Narodowej oraz jej przełomowe znaczenie dla losów polskiego szkolnictwa. Za oprawę artystyczną spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej odpowiedzialni byli nauczyciele Joanna Kosior oraz Marek Wierzbicki.