Home 2023-24 Spartakiada klas pierwszych

Zdjęcie losowe z Galerii

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
5 grudnia 2023
Dzień Wolontariusza
Imieniny obchodzą:
Kryspina, Saba
Do końca roku zostało: 27 dni.
Zodiak: Strzelec

Wydarzenia

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj20
Wczoraj94
W tygodniu114
W miesiącu406
Wszystkie2313706
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Użytkowników : 57
Artykułów : 712


Spartakiada klas pierwszych
Wpisany przez: Agnieszka Gawinek   
czwartek, 19 października 2023 09:00

W czwartek 19 października Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował - w miejsce tradycyjnych otrzęsin - Spartakiadę klas pierwszych. Wydarzenie miało nie tylko charakter rywalizacji pomiędzy najmłodszymi klasami ale przede wszystkim służyło integracji zespołów klasowych z wychowawcami. Startowały 1mb z Sorem Radosławem Rybakiem, 1wb z Sorką Ewą Hołody, 1 at z Sorem Zbyszkiem Chojnackim,1cgt z Sorką Iwoną Rusiecką, 1 dt z Sorem Jarkiem Zielińskim, 1it z Sorką Joanną Gędek. Zmaganiom przyglądała się komisja w składzie: Pani Agnieszka Malinowska i Pani Monika Celińska.

Tematem przewodnim tegorocznej imprezy były czasy starożytne, w szczególności starożytna Grecja. Zadbaliśmy nie tylko o odpowiednie dekoracje, które przeniosły uczestników ku podnóżom Olimpu, ale również przygotowaliśmy zadania inspirowane dawną Helladą.

Pierwszą konkurencją były „Wyścigi rydwanów”. Reprezentacje klas miały za zadanie „przeciągnąć” slalomem, bez uszczerbku na zdrowiu, swojego wychowawcę na imitującym powóz kocu. Dobrze, że ustawiona na potrzeby zadania kolumnada, była tylko lekką atrapą, gdyż zmotywowani by uzyskać jak najlepszy czas przewoźnicy niejednokrotnie nie mieścili się między słupami. Zważywszy na różną wagę naszych kochanych nauczycieli, można odnieść wrażenie, że nie do końca zagraliśmy fair play, ale cóż…życie. Wygrała 1mb.

Następnie komisja oceniła przygotowane, stylizowane outfity. Niestety tylko trzy klasy podjęły trud stworzenia kreacji. Były to 1cgt, 1it a klasa 1wb nawet dwóch i to ona zgarnęła najwięcej punktów. Gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.

Kolejną konkurencją było ułożenie pionowych figur gimnastycznych, imitujących nazwę klasy. Alfabet grecki niestety nie uwzględnia części liter polskich dlatego musieliśmy posiłkować się łacińskim. To zadanie okazało się dość trudne a przyjęte pozy na tyle krótkotrwałe, że czasami nie byliśmy w stanie uwiecznić ich na zdjęciu. Większość klas zdobyła „maxa”.

Greckie Igrzyska – nieodłącznie kojarzą się ze zmaganiami sportowymi. Na wzór ówczesnych dyskoboli sprawdziliśmy uczestników zabawy w rzucie …kapeluszem. Wygrywał ten, którego kapelusz pofrunie najdalej. Sztukę tę najlepiej opanował przedstawiciel 1wb.

Grecja to kolebka kultury, stąd kolejne wyzwania przed jakimi postawiliśmy pierwszaków miały taki właśnie charakter.

Najpierw poprosiliśmy zebrane klasy o odtańczenie, chyba najsłynniejszego, greckiego tańca. Kiedy rozbrzmiały pierwsze takty Greka Zorby młodzież poszczególnych klas niepewnie chwyciła się za ramiona, by za chwilę dać się ponieść muzyce i utworzyć radośnie pląsające wielkie koło. Największe wrażenie na komisji zrobiła klasa 1at.

Nie lada wyzwaniem dla rozpoczynających przygodę w naszej placówce okazało się napisanie ody o tematyce szkolnej, wzorowanej na największych twórcach poezji.

Nasi uczestnicy finalnie świetnie sprostali zadaniu. Każdy z napisanych utworów był inny, niektóre zawierały wątki humorystyczne, wszystkie miały zakładaną długość i rymy. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyły klasy 1wb i 1 cgt.

Kolejnym wyzwaniem dla naszych świeżaków było ułożenie z rozsypanych słów -popularnych sentencji łacińskich . Dodatkowo musieli je przetłumaczyć. Prawdę mówiąc jedynie 1cgt – dzięki swojej wychowawczyni- nie musiała posiłkować się wyszukiwarką.

W czasie odbywania konkurencji, oddelegowana trójka z każdej klasy, tworzyła projekt szkolnej monety czyli 1 EUGENIUSA. Było to oczywiście nawiązanie do starożytnego systemu monetarnego, którym zasłynął Peloponez. Podobnie jak w poprzednim zadaniu, prace były bardzo różnorodne - jedne bazowały na ciekawym pomyśle, inne na świetnym wykonaniu. Na pewno zapamiętamy twórców z 1 it i nie raz wykorzystamy ich plastyczny talent.

Generalną klasyfikację wygrała klasa branżowa. I tu ogromne brawa, bo to chyba pierwszy raz w naszej historii. Gratulujemy ogromnie przede wszystkim wychowawczyni Pani Ewie Hołody i uczniom klasy 1wb. Kolejne miejsca na podium, ze świetnymi wynikami zajęły klasy 1cgt Pani Iwony Rusieckiej i 1it Pani Joanny Gędek.

Cóż można powiedzieć drodzy Wychowawcy - KOBIETY GÓRĄ!!!