Z „Budowlanki” do Barcelony! W ubiegłym roku szkolnym Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach przystąpił do programu Erasmus+ . Dzięki tej inicjatywie osiemnastoosobowa grupa naszych uczniów wraz z opiekunami od 23 października do 6 listopada 2021 r. przebywała w stolicy Katalonii, gdzie młodzież zgłębiała tajniki wiedzy z zakresu przedmiotów zawodowych oraz odkrywała uroki Barcelony. Dziewięciu uczniów klasy o profilu technik pojazdów samochodowych poznało realia pracy w hiszpańskich warsztatach, które bardzo przypadły im do gustu.

zobacz więcej
Europejska Platforma Edukacji Szkolnej jest miejscem spotkań dla wszystkich zainteresowanych stron sektora edukacji szkolnej – personelu szkolnego, naukowców, decydentów i innych działających w tej dziedzinie podmiotów – obejmującym wszystkie poziomy kształcenia, od wczesnej edukacji i opieki nad dzieckiem po kształcenie podstawowe i średnie oraz wstępne kształcenie zawodowe. W skład platformy wchodzi również europejska społeczność szkół eTwinning.

zobacz więcej
Erasmus+ – program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Do udziału w programie są zatem uprawnione także instytucje i organizacje publiczne i prywatne wspierające edukację formalną oraz uczenie się pozaformalne i nieformalne osób w każdym wieku. Europejski budżet programu na lata 2021–2027 wynosi 26,2 miliarda euro.